• Od školského roka 2024/2025 sa naša škola ako jediná v topoľčianskom okrese pripojí k viac ako 400 základným školám a začne učiť podľa nového kurikula základného vzdelávania.Od nového školského roka sa podľa nového vzdelávacieho programu začnú učiť prváci a prváčky.
      Vízia vzdelávanie pre 21.storočie : " Učíme (sa ) samostatne myslieť a zodpovedne konať na základe hodnôt , vedomostí a dát
        • Deti na hokej

Máte doma malého športovca alebo športovkyňu, ktorý túži objaviť čaro ľadového hokeja alebo len vyskúšať niečo nové? Čakáme Vás na našom zimnom štadióne v Topoľčanoch 06.10.2024 o 16:00 hod.Podujatie "Deti na hokej" je tu práve pre vás!

Cieľom podujatia „Deti na hokej“ je ukázať chlapcom vo veku od 4 do 9 rokov a dievčatám vo veku od 4 do 10 rokov krásu a zábavu tohto dynamického kolektívneho športu. Pod vedením skúsených trénerov si deti vyskúšajú prvé korčuliarske kroky a základné hokejové zručnosti v priateľskej atmosfére plnej zábavy. Na začiatok nie je potrebné vedieť korčuľovať. Stačí odvaha prihlásiť sa a chuť učiť sa nové veci.Prečo sa pridať?Projekt "Deti na hokej" je skvelou príležitosťou pre deti, aby sa naučili disciplíne, tímovej spolupráci a získali nové zručnosti potrebné pre hokej hravou formou. Tento šport ich vedie k zodpovednosti a vytrvalosti, umožňuje im nájsť novýc

• Svetový deň mlieka na školách

Svetový deň mlieka na školách je medzinárodná iniciatíva, ktorá si kladie za cieľ zvýšiť povedomie o význame konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov u detí a mládeže. Tento deň podporuje zdravé stravovacie návyky, poukazuje na dôležitosť vápnika pre rast kostí a celkový vývoj a prispieva k vzdelávaniu o výživných hodnotách mlieka. Organizuje sa každoročne na školách po celom svete a pomáha šíriť povedomie o zdraví prostredníctvom mliečnych produktov. Zapojili sme sa aj MY !

• Zberová súťaž SMS – Starý Mobil Sem!

V rámci projektu „RECYKLOHRY“ je aj v tomto roku vyhlásená zberová súťaž nefunkčných a vyradených mobilných telefónov „Starý Mobil Sem!“ Súťaž v zbere starých mobilov potrvá do konca októbra 2024. Následne budú mobily odovzdané na ekologickú recykláciu. Najúspešnejšie školy a taktiež aj najaktívnejší jednotlivci, ktorí nájdu a odovzdajú najviac mobilov, môžu získať zaujímavé ceny.

• Výlet do Štúrova

V dňoch 10. - 12.6. 2024 sa 18 žiakov 8.A a 7.A zúčastnilo výletu v Štúrove.Žiaci boli ubytovaní v areáli termálneho kúpaliska Vadaš, takže si dosýta užili všetky „vodné radovánky“, ktoré kúpalisko ponúka.
          Počas pobytu navštívili aj Katedrálu Panny Márie a sv. Vojtecha v Ostrihome.
          Podvečernými prechádzkami spoznávali krásy Štúrova, Ostrihomu .
          Žiaci sa spoznali navzájom aj v inom prostredí, ako je škola a utužili triedny kolektív.

• Divadlo v angličtine

Žiaci 6.A a 6.B triedy si pripravili krátke divadelné predstavenie v anglickom jazyku pre svojich kamarátov z 1. – 4. ročníka.
          6.A si zahrala a zaspievala scénku z The Lion King, 6.B si vybrala Fozen.
          Zároveň si zahrali rôzne scénky zo života: Na stretnutí kamarátov, Rodina a priatelia na obede, Bussines meeting, ktoré sa odohrali v ,,reštaurácii,,

• Pre rodičov a žiakov
      • Rýchly prístup k niektorým informáciám. Viac kategórií nájdete na karte žiaci a rodičia.